Skrócony opis właściwości kryształów i kamieni szlachetnych

 

Więcej cennych informacji na temat działania
poszczególnych kryształów znajduje się w książce
D. Haralda Alke.
Sztuka i Magia z użyciem kamieni szlachetnych
 
 

agatAGAT - cieleśnie strzeże on twojej integralności. Chroni osobę, która go nosi przed pychą i czyni ją poważną i zrównoważoną. Wzmacnia serce i daje nową odwagę. Jest kamieniem dla zranionych dusz. Duchowo stwarza spokój .Daje oparcie, odwagę i stałość w reprezentowaniu na zewnątrz swoich interesów.


agat mszstAGAT MSZYSTY- jego zielony kolor uspokaja. Należy go wykorzystać do odpoczynku duszy od konfliktów ze światem materialny. Umieszczany nad sercem jako broszka, chroni je.

agat swtgwAGAT WSTĘGOWY- działanie ma podobne do agatu, ale łagodniejsze. Pobudza on nasze uczucia i fantazję. Mężczyznom pomaga w łatwiejszym przyjmowaniu i dawaniu uczuć. Pozwala im lepiej rozumieć kobiety.


ametystAMETYST - mówi nam żeby uporządkować swoje zdrowie i swoje życie. Uzdrawia we śnie, wspomaga medytację, będąc niezrównanym dla tych, którzy cierpią pod wpływem stresu i chorób psychosomatycznych. Aktywuje Trzecie Oko. Jest kryształem nieocenionej wartości dla magów i szamanów. W piramidzie energetycznej Horusa, jest świetnym instrumentem

dla centrów terapeutycznych

ApatytAPATYT, APATYT ŚWIETLISTY - ciemny apatyt zagłębi się w zakamarki twojej duszy, zaś jasny i przeźroczysty świetlisty jest bardziej wskazany do wejrzenia w istotę rzeczy. Apatyt odkrywa miejsca napięć w twojej duszy. Przyśpiesza procesy poznawcze. Dobry do pracy dla ludzi z kompleksami.

akwmrynAKWAMARYN - jego wibracje uwalniają duszę ze starych uwikłań karmicznych. Bardzo dobry dla uzdrawiania uczuć.

awenturynAWENTURYN - chroni przed negatywnymi wpływami. Jest wspaniałym kamieniem dla duszy. Wspiera intuicję. Uczy kochać życie. Uzdrawia stare cierpienia. Pozwala poznać ich prawdziwe przyczyny.

ChalcedonCHALCEDON – Cieleśnie jest to spokój przez relaks aktywności komórkowej. Harmonizuje procesy chemiczne, równowagę w fizjologii. Aktywuje duszę. Odbija negatywy, wzmacniając pozytywy. Idąc jego ścieżką, jesteśmy w stanie dotrzeć bliżej światła, gdyż otwiera na  wysokie, harmonijne wibracje.

chryzokolaCHRYZOKOLA - łączy serce i duszę z podstawą życia na Ziemi. Pobudza splot słoneczny, co pozwala jego energii docierać do wszystkich ważnych organów w ciele. Uspokaja to duszę i wzmacnia ducha. Pozwala uzyskać wgląd we Wszechświat.

chryzopasCHRYZOPRAZ - wspaniale leczy. Eliminuje cały stres. By dawał  radość , musi być pielęgnowany z miłością. Doskonały do centrów terapeutycznych. Pomaga w chłodnym, jasnym myśleniu. Może pomóc w połączeniu z wewnętrznym głosem.

cytrynCYTRYN - pomaga w wydalaniu substancji krystalicznych, osadów szkodliwych minerałów, stwardnień, zanieczyszczeń i metali. Oddziela duszę od ciała. Łatwiejszym staje się udanie w podróż astralną. Duchowo czyści aurę z elementarnych szkód, spowodowanych starą karmą. Prowadzi na nowe częstotliwości. Otwiera na nowe podniety, podobnie jak kryształ górski.

czaroitCZAROIT - uwalnia uczucia. Jego fiolet koi agresję, i czyni nas refleksyjnymi. Może dawać miłość i nakłaniać do przyjaznego usposobienia. Jest wskazany w kłopotach partnerskich.
Może uczynić bardziej wyrozumiałym i kontaktowym. Chroni duszę  przed osamotnieniem.


diamentDIAMENT - są to najszlachetniejsze kamienie, które wydała Ziemia. Są z tego samego materiału, który umożliwia życie, czyli z węgla. Bez węgla nie istniałaby żadna forma życia.
Według przekazów, diamenty są myślami szlachetnych istot z wyższych poziomów. Kiedy bogowie płaczą, ich łzy materializują się jako diamenty w naszym świecie. Aby to zrozumieć należy wiedzieć, do czego służą łzy: są one znakiem uwolnienia ze starych struktur i zawsze są początkiem czegoś nowego. Kiedy otrzymujemy brylant, należy wiedzieć, że łączy on z Bogiem i przypomina o pozostawaniu na ścieżce prawości, prowadzącej do Światła. I być może to czyste Światło poznania, rozszczepi się w 55 faset diamentu, dzieląc się na wszystkie barwy tęczy.


epidotEPIDOT - otwiera nowe drogi. Jest przeznaczony dla magów, nie dla amatorów.

fluorytFLUORYT - jest regulatorem energii. W magii zastępuje kryształ górski, ale wysyła mniej energii.
Otwiera duszę na zaświaty. Pomaga nam się wznosić i uczyć.


granatGRANAT - ma silne działanie organiczne i wspiera uzdrowienie cielesnych zranień. Uzdrawia stare rany, które wstrząsnęły naszym sercem. Ma intensywne działanie na duszę. Wytłumia zarozumialstwo i redukuje egzaltację (nakręcanie). Chroni przed negatywnymi wpływami i myślami ludzi, którzy chcą naszego zła.
Chroni przed czarną magią. Kryształowe różdżki z granatem rozprzestrzeniają uspokajającą energię.


heliotropHELIOTROP - otwiera na nowe impulsy, nowe poruszenia i nowe uczucia. Wszystkie obszary życia otwiera na światło. Pobudza krew i krążenie. Wspiera zdrowie organów wewnętrznych, łączy ciało i duszę. Jest otwarty na duchowe impulsy. Uzdrawia i uziemia bez zaniedbywania duchowego rozwoju. Powinien być noszony np. z turkusem.


jadeit nefrytowyJADEIT NEFRYTOWY - jest dobry dla uzdrowienia. Powoduje odbudowanie ubytków po stresie w organizmie. Zielony kolor sygnalizuje uzdrowienie i wejście w siebie. Jest dobry do regresji. Czyni nas duchowo bardziej prostolinijnymi. Jest również odpowiedni do chanelingu.


jadeit-africanJADEIT WSTĘGOWY Z NAMIBII – jego szczególne odcienie zieleni, działają uspokajająco na duszę z jej wzlotami i upadkami. Przekazuje spokój i odprężenie, którego tak wielu ludzi dziś potrzebuje. Małą różdżka tych kryształów, noszona w kieszeni, lub amulet z tego kamienia harmonizują zdrowie ciała, duszy i ducha. Tylko wtedy, gdy zaistnieje taka harmonia, człowiek jest w stanie sensownie rozwiązywać wszystkie zadania, które stawia przed nim życie. Wielu ludzi, jest dziś podrażnionych lub ma zachwiana równowagę duchową. Brakuje im uspakajającej i równoważącej energii. Może jej dostarczyć właśnie zielony jadeit, albo żółty jaspis. Obydwa z Afryki.


jaspis-zielonyJADEIT ZIELONY – ludzie, którzy szlifują jadeit, wpadają w głęboki trans, łącząc się z naturą tych kamieni. Daruje nam on duchową jasność, pomaga w uporze i otwiera naszego ducha na piękno. Daje ochronę przed negatywnymi siłami z zaświatów. Jeśli chcemy uzyskać ochronę od czarnej magii, powinniśmy nosić pięć małych pierścieni w połączeniu z małym pierścieniem z ametystu. Kombinacja ta wnosi szczególną opiekę i siłę. Właściwy układ pierścieni na dłoniach optymalizuje nasza energię i osłania przed obcymi wpływami. Czyni nas intuicyjnymi, pełnymi siły, stabilnymi i łagodnymi.
Magia zaczyna się tam, gdzie czujemy siły naturalne substancji, łączymy je umiejętnie ze sobą, dodajemy trochę naszej własnej energii życiowej i nauczymy się wykorzystywać nowo powstałe wibracje. Celem powinno być zawsze wzrastanie i dojrzewanie z tymi eksperymentami.


jaspis-czerwony-krolewskiJASPIS CZERWONY- zawiera atomy żelaza, które przydają mu zabarwienia. Poprzez kolor czerwony działa pobudzająco, odbudowująco, przywraca utracone zaufanie, bez wrażenia wzburzenia lub podrażnienia. Uzdrawia on w duszy stare rany wynikające z obciążeń obcymi energiami. Może być stosowany w terapii reinkarnacyjnej. Duchowo czyści kanały energetyczne i kanały akupunkturowe. Pomaga w dalszym rozwoju.

jaspis lamparciJASPIS LAMPARCI - zawiera idealnie przemieszane resztki z najróżniejszych obszarów życia na ziemi, które służą umocnieniu ciała i duszy bez usztywniania ich. Daje siłę do wyrastania z cielesnego, materialnego świata i wrastania w świat duchowy. To kamień przejścia ze starego świata, z jego uwikłaniami, do nowego czasu.

jaspis-zoltyJASPIS ŻÓŁTY – uspokaja duszę. Wzmaga chęć ustatkowania się. Ułatwia np. budowę domu, założenie rodziny. W związkach wspiera spokój, zaufania i harmonię. Jest balsamem dla duszy dzięki temu, że wspiera partnerstwo i rodzinę. Pomaga w unikaniu spontanicznego wzburzenia.

kalcyt blueKALCYT BŁĘKITNY - odbudowuje system nerwowy. Ma działanie regulujące energię. Nie działa tak mocno odprowadzająco,  jak kalcyt żółty i zielony.

kalcyt zielonyKALCYT ZIELONY - ma silniejszą funkcję odprowadzającą i wyprowadzającą. Pomaga eliminować negatywne energie, stres, i napięcia.


kalcyt zoltyKALCYT ŻÓŁTY - jego czyste kryształy służą harmonizacji ciała i duszy. Odbudowuje krew, poprawiając jej skład mineralny. Wspomaga oczyszczanie ze szkodliwych substancji, wzmacniając funkcje nerek, śledziony i wątroby. Może łagodzić schorzenia takie jak reumatyzm, podagrę, artretyzm, artrozę. Korzystne jego połączenia to połączenie z lapis-lazuli, lub turkusem.


KarneolKARNEOL – to kamień miłości. Jest kamieniem dla czystych serc. Nastawia na uczucia miłości i przyjaźni. Każdy człowiek potrzebuje miłości, jednak powinna ona być wolna od brania w posiadanie, egoizmu i ubezwłasnowolniania. Karneol może to wszystko spowodować, poprawiając naszą  charyzmę i działanie na innych ludzi. Wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Służy otwarciu duszy na sprawy ciała. Jesteśmy bowiem tylko gośćmi w domu naszego ciała. Dzięki temu kamieniowi, możemy doświadczyć siły miłości w niezwykły sposób, ucząc się z niej korzystać w harmonii z wibracjami Wenus i Matki Ziemi.


kryszt gorskiKRYSZTAŁ GÓRSKI –od dawien dawna jest on symbolem światła duchowego i docierającej do naszych umysłów prawdy. Oznacza on samooświecenie, doskonałą intuicję i pasywny aspekt woli ludzkiej. To symbol duchowej czystości, jasności, jedności przeciwieństw oraz prawdy w wyższym planie mentalnym bytu. Wybierając właściwy dla nas kryształ, należy się kierować wyłącznie własną intuicją. Ważne, aby wyłączyć przy wyborze intelekt. Na plamie fizycznym, kryształ górski działa uspakajająco i ochładzająco. Pozwala odnaleźć spokój, niweluje stres. Na duszę działa otrzeźwiająco, gdyż dusza często kręci się w kółko. Uwalnia od ambiwalentnych emocji. Ducha nastawia na konkretny cel. Pozwala skupić się na tym, co jest dla nas naprawdę ważne w dalszym rozwoju duchowym. Wzmacnia wglądy duchowe, wpiera klarowne myślenie i pomaga w przezwyciężaniu obaw. Należy pamiętać, aby do pracy z nim, wybierać buławy wycięte i szlifowane zgodnie z naturalnym kierunkiem narastania kryształu, gdyż w przeciwnym razie może się okazać, że jest ona niewiele warta. Jeśli kryształ został wycięty skośnie, wypływa z niego tylko niewiele energii. Kryształ Górski wspomaga zrozumienie rzeczy istotnych i daje poczucie sprawiedliwości, chroniąc przed intrygami i fałszywymi radami.


ŚNIEŻNY KRYSZTAŁ GÓRSKI – ostudza wzburzone emocje, czyniąc nas spokojniejszymi i bardziej zrównoważonymi. Wszystkie jego formy pobudzają naszego ducha, ugruntowując nas na ścieżce rozwoju.


kuncyt
Kuncyt - służy aniołom pomiędzy kobietami i młodymi dziewczętami. Daje delikatne uczucia, które nie są jeszcze dojrzałe. Kto walczy ze swoimi uczuciami i duszą, kto szuka uwolnienia od zaburzeń duchowych i ran przeszłości, temu kuncyt może bardzo pomóc w dotarciu na wyższy poziom rozwoju.


labradorytLABRADORYT - otwiera bramy duszy na uzdrawiające procesy w ciele. Dusza jest elementem regulującym. Ciało często cierpi z powodu niezrównoważenia procesów duchowych, gdy duch pragnie urzeczywistnić swoje cele na Ziemi. Przy tym kamieniu, można swobodnie oddychać i otworzyć duszę na sygnały z wyższego świata. Jego tajemnicze wibracje zaczynają rozwijać uzdrawiające działanie. Kamień ten nie powie nam wiele, bez otworzenia naszego ducha. On mówi nam: puść, zrezygnuj z gierek, wpuść nową swobodę w tok myślenia, bez wahania, bez obaw.


lapis-lazuliLAPIS-LAZULI - cieleśnie chroni przed rozpadem, odbudowuje, jest odprężeniem i jasnym nakierowaniem, oddala kłopoty z oddychaniem. Silni mężczyźni nosić go mogą w kieszeni, albo jako pierścień na środkowym palcu, by stabilizować się przeciwko każdego rodzaju wrogości. Chroni przed niepokojem, przemęczeniem. Pomaga w koncentracji. Rozwiązuje wewnętrzne konflikty, bez takiego nacisku jak ametyst. Duchowo czyni chłodnym im zamyślonym. Używając go, mamy pewność, że otwiera nam drogę na nowe pomysły. Wspiera koncentrację i komunikację.


larimarLARIMAR - to bardzo rzadki i szlachetny kamień. Przemawia do kobiet, które chcą badać tajemnice życia. Jego delikatne barwy otwierają piątą czakrę i pozwalają na wgląd w dusze bliźnich. Dar obserwacji zostanie w ten sposób wyostrzony, dzięki czemu możemy zobaczyć nowe zależności. Ciało odbiera go jako uspakajający i odprężający. Jego wartości ujawniają się szczególnie u ludzi, którzy poprzez wcześniejsze inkarnacje, mają powiązania z szamanizmem i magią. Wykorzystujemy go do amuletów chroniących przed tzw. „złym spojrzeniem”.


kamien slonecznyKAMIEŃ SŁONECZNY - dopasowuje się do każdego, kto go nosi. Nadaje się dla łagodnych mężczyzn. Macho czyni spokojniejszymi i rozsądniejszymi. Cierpiącej duszy, udziela pomocy. Dobry kamień do medytacji i dla wywołania wewnętrznego spokoju w splocie słonecznym. Dla maga różdżka z kamieniem słonecznym jest narzędziem do zrzucania prymitywnych wibracji, aby mógł wspiąć się na wyższy poziom poznania, zrozumieć naturę, służyć ludziom, którzy rozwijają własną moc.


MoonstoneKOLOROWY KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY - cieleśnie służy systemowi limfatycznemu. Oczyszcza ciało z osadów stresu i uwalnia kanały akupunkturowe. Dobry do odpoczynku po każdego rodzaju wysiłku. Jest on dobry dla duszy. Uzdrawia, chroni, pozwala odpocząć i odświeża.


masa-perlowa-srebrnaMACICA PERŁOWA – służy regulacji przemiany materii i gospodarki wapniowej. Niesie ona do łagodnych wibracji duchowych korzeni naszego życia.


malachitMALACHIT - pobudza kreatywność. Działa na drugą czakrę. Pomaga w regulacji gospodarki śluzem w ciele. Również doskonale służy duszy. Jest siłą wchodzącą bardzo mocno w aurę. Jego zadaniem jest oczyszczanie duszy. Powoduje zamyślenie, jest odpoczynkiem od zawirowań świata. Jako talizman chroni przed przejawami wrogości i molestowaniem erotycznym. Pozwala samodzielnie decydować, kto może się do nas zbliżyć.


BlackOnyxONYKS CZARNY - jest kamieniem milczenia. Ucisza i powoduje zamyślenie oraz pomaga w ukryciu tajemnych talentów i zdolności. Jest cichy, ale pełen mocy i działa uspokajająco na duszę. Noszony bezpośrednio na ciele, daje ochronę przed obcymi wpływami.


onyx green pakistanONYKS ZIELONY - duchowo łączy nas z kulturą starożytnej Persji, Babilonem i Egiptem oraz Sudanem. Przedmioty z zielonego onyksu pasują do prawie każdego ołtarza, np. jako świeczniki. Stwarza on już od progu, warunki do duchowego rozwoju, emanując atmosferą świątynną.

opal-blue 2OPAL BŁĘKITNY - daje odświeżający chłód ducha, którego często brakuje bardzo emocjonalnym ludziom. Wszystko, co nadęte jest mu obce. Wspiera rzeczowość, jasność i czystość. Jest on cudem natury. Zawiera więcej ducha niż gdzie indziej. Wykorzystuje się go, do duchowego pobudzenia. Aktywuje Trzecie Oko i wspiera jasnowidzenie. Duchowo działa wyrównawczo i uspokajająco. Wzburzenia są wygładzane.

OPAL-REDOPAL CZERWONY - pozwala uświadomić, czego potrzebuje nasze ciało. Poprawia krążenie i wzmacnia naczynia wieńcowe. Jest idealny dla ludzi, którzy mają kłopoty sercowe, lub których serce choruje z powodu trudności w życiu. Noszony jako pierścień służy sercu w dzień i w nocy. Pomaga uwolnić się od starych obaw, które utrudniają życie. Jego przesłaniem jest nie wątpić, ponieważ wszystko posuwa się naprzód i nikt nie jest w tym sam. Czerwono-różowy opal andyjski, jako różdżka służy porozumiewaniu ciała i ducha. Ułatwia odwzajemnianie uczuć i pozytywne przemawianie do ludzi. Żyje z nami, jak przyjaciel. Duchowe ciepło odnajdujemy tylko w bogatych duszach. Czerwony opal np. andyjski, może to przekazać. Poprzez opal andyjski możemy się połączyć z wibracjami Inków, którzy wykorzystywali go jako kamień dla najszlachetniejszych swojego ludu, dla kapłanów, książąt, bohaterów, oraz jako prezent dla najpiękniejszych kobiet.

PeridotPERYDOT - jest dobry na zdrową krew oraz dla wątroby i nerek. Służy samotnym ludziom, którzy chcą odnaleźć dostęp do największych tajemnic swojej duszy i swojego życia.

PIASEK MORSKI Z PEŁNEGO ATLANTYKU, QUIBERON - energia wykorzystywana do rytuałów magicznych i w tantrze. Daje on intensywną zachętę do refleksji nad zdrowiem naszych dolnych czakr i nad otworzeniem ducha.

PIASEK ŚRÓDZIEMNOMORSKI, ST. MARIE DE LA MER – jego wibracje mogą nam odtworzyć historię morza i zachęcić do wspomnień z czasów wniesienia nań świętego Graala przywiezionego z Orientu. Tu spotykały się orientalne i nordyckie kultury i religie. Piasek ten stwarza refleksyjną i uspokajającą atmosferę, w której czujemy się odseparowani od świata nie będąc izolowanymi jednocześnie. Mówi nam: naucz się wykorzystywać naturę i zauważ, że żyjemy w magicznym świecie, który może nam służyć.

RODOCHROZYTRODOCHROZYT - uzdrawia stare rany i wzmacnia zranioną tkankę. Uspokaja serce i duszę i daje intensywne uczucia. Daje duchowi pokój i darowuje nowe życie. Złoto uwypukla jego energię. Jeśli zajmujesz się magią, wskazane abyś nosił go jako broszę na lewej piersi, powyżej serca, gdzie najlepiej rozwija swoja wibrację.

RODONITRODONIT - wzmacnia funkcje układu odpornościowego ciała. Służy rozwinięciu mocy duszy.. Otwiera duszę na nowe impulsy. Duchowi daje spokój i zrównoważenie. Rozluźnia napięcie spowodowane rozumem. Nie jest jednak wskazany dla ludzi nadmiernie spokojnych i depresyjnych. Małą różdżka pomaga znosić stres zawodowy i hektykę w wielkich miastach.

ROZOWY KWARCRÓŻOWY KWARC - działa harmonizująco aż do tkanek. Daje ciału odprężenie i balansuje meridiany akupunkturowe. Jest dobry dla duszy. Budzi wiele wspomnień. Otwiera czakrę serca. Wspiera psyche i czystość mocy myśli. Tworzy jasność ducha. Ludziom, którzy utknęli w starych wzorcach, umożliwia nowy początek. Przepędza negatywne wpływy.

rubinRUBIN - wzmacnia krew i watrobę. Jego działanie jest tak silne, że czujemy się ogólnie wzmocnieni. Szybciej spełniamy swoje zadania i odnosimy więcej sukcesów. Chroni dusze przed zranieniem. Zachęca ducha do nowej myśli.


skrzemieniale drewnoSKRZEMIENIAŁE DREWNO - kiedy życie drzew chyli się ku końcowi, zmagazynowały one w swoich strukturach wielkie ilości wszystkiego doświadczenia z długiego życia na Ziemi, trwającego częstokroć setki lub tysiące lat. Przeniknięcie kwasami mineralnymi zwiększa ich twardość. Twardość pochodzi z sił kryształów, podobnych do agatu i kryształu górskiego. W ten sposób skamieniałe doświadczenia roślin, mogą sięgnąć poprzez wibrację kryształów, naszą duszę. Ciału dają zwiększoną odporność, nową energię i poczucie, że wszystko toczy się dalej. Zabierają strach przed śmiercią i dają nową siłę zwracającą nas ku życiu. Skrzemieniałe drewno jest wyzwaniem dla duchowo aktywnych, medytujących ludzi.

 

SZAFIRSZAFIR - kamień, który wstrząsa najgłębszymi otchłaniami duszy. Prowadzi nas od prehistorii, dawno przed czasem wielkich jaszczurów, aż do dalekiej przyszłości. Niebieskie szafiry należą do najdroższych na świecie, podobnie jak diamenty. Szafir jest elementem umacniającym, który czyni nas pewnymi i ukierunkowanymi. Duszy daje potrzebną energiczność, bez sprawiania wrażenia agresywności. Duchowi daje pozytywne inspiracje. Umacnia i wspomaga umiejętność koncentracji. Kto zajmuje się badaniem reinkarnacji, może dzięki szafirowi wzmocnić swoje starania i obudzić nowe, ukryte wspomnienia w swojej duszy. Użyty jako różdżka u zaawansowanego adepta lub menadżera, w mistrzowski sposób pozwala mu wypełniać swoją pracę.

szmaragdSZMARAGD - mętny i ciemny, służy urzeczywistnianiu mocy i celów na Ziemi. Kamień dla mocy i chęci życia. Książęta nosili go, by umocnić się w swoich ziemskich zadaniach. Jest dobry dla silnych mężczyzn, podobnie, jak ciemny rubin dla kobiet, ale jest jeszcze bardziej dynamiczny. Wzmaga zdolność do interesów i siłę przebicia. Należy jednak uważać, żeby nie oddać się tej mocy. Może się zdarzyć, że przeceni się samego siebie. A każdy kiedyś będzie musiał zapłacić za swoje błędy. Przede wszystkim za zranienia, które czynimy innym.
Należy więc sprawdzić sumiennie, czy jest się dojrzałym do tego kamienia. Ponad to kamień ten aktywuje Trzecie Oko. Czysty szmaragd, służy duchowi. Uspokaja, uzdrawia, chłodzi
i wzmacnia. Potrafi uwalniać z negatywnych energii.


sodalitSODALIT - służy ciału. Uspokaja krążenie, kiedy jest się wzburzonym. Tłumi afekty i uzdrawia duchowe cierpienia. Dobry kamień dla przywrócenia spokoju i harmonii.. W magii stwarza połączenie z żywiołem wody.


sokole okoSOKOLE OKO – nie na daremnie sokole oko zostało poświęcone Horusowi, słonecznemu sokołowi. Może ci pomóc odkrywać ukryte w tajemnym podziemiu duszy,  relikty ze starych inkarnacji, jak również poczuć ukryte pobudki działania innych ludzi. Działa bardzo mocno na duszę. Użycza prostolinijności i siły. Jaśniej widzimy nasze życie. Jest lżejsze i bardziej eteryczne niż tygrysie oko, ale umacnia i nakierowuje tak samo mocno. Działa uspokajająco, gdy ktoś wytrącił nas z równowagi. Wyostrza zmysły, jeśli chodzi o ocenianie nowych sytuacji. Magowie noszą go na czole, żeby wspomagać Trzecie Oko.


topazTOPAZ - daje ciału nowa moc i energię, szczególne działanie, którego nie może dać żaden inny kamień. Wspiera czystość duszy, prawie tak samo jak brylant. Używać go można do uzdrawiania ducha. Możemy go użyć do przenoszenia czystej energii, bez wpływania na ludzi naszymi osobistymi wibracjami. Wszystkie inne kamienie, poza topazem i brylantem, przyjmują wibracje człowieka, który je nosi. Topaz sam wibruje na to, zbyt wysoko.

turkusTURKUS - pomaga w redukcji kamieni i osadów w ciele. Uzdrawia nerki i wspiera wydalanie starych napięć z problemów w związkach. Otwiera ciało na duchowe wpływy, bez wystawiania go na wpływy wrogów. Uwalnia nas od całego zła, które czasami tak zajadle trzymamy w sobie. Duchowo czyni nas bardziej wytrzymałymi na wrogie uczucia zazdrośników i przeciwników. Służy wszystkim, którzy potrzebują ochrony. Zapobiega złym wpływom i daje pewność, że możemy się za nim schronić. Duchowi umożliwia przywiązanie do dobrej Ziemi. Stwarza połączenie z Gają. Indianie i hinduscy bramini wykorzystywali go w swoich rozmowach z bogami.

TURMALIN CZERWONYTURMALIN CZERWONY - powoduje bardziej intensywne uzdrowienie duszy. Przekazuje niezwykle wysokie wibracje, dlatego nie jest przydatny dla wszystkich. Możemy go wykorzystać w terapii, medytacji i uwolnieniu swojej radości. Radość oznacza nadmiar energii życiowej. Jeśli możemy się cieszyć, oznacza to, że dobrze nam się energetycznie powodzi.

red turmalinTURMALIN RÓŻOWY - ta barwa wskazuje, że energia tego kamienia nie jest taka natrętna. Służy do uzdrawiania delikatnych duszyczek dzieci. Młodym dziewczętom daje on stałość i jasne spojrzenie na innych ludzi, bez stawania się twardym.


turmalinTURMALIN ZIELONY - podobnie jak topaz, jest bardzo silnym kamieniem. Bardzo powoli przyjmuje wibracje swojego właściciela, ale i tak tylko wówczas, gdy osoba nosząca go, posiada wysokie wibracje. Jest prawdziwym kamieniem uzdrawiającym. Jest bardziej intensywny niż czerwony, ale trochę bardziej jednostronny. Pomaga tylko przebudzonym duchowo, którzy już się otworzyli. Pomaga zawsze, gdy grozi nam niebezpieczeństwo zejścia ze ścieżki.


tygrysie okoTYGRYSIE OKO - cieleśnie rozluźnia stare napięcia i uwalnia od osadów. Jest kamieniem dla zranionych ludzi, by odnaleźli w sobie nowe siły. Aktywuje duchowe rezerwy i daje nową energię. Sprawia, że zaczynamy zwracać uwagę na własne błędy. Kryształ ten chroni przed atakami z zaświatów informując nas, kiedy nadchodzą i skąd. To doskonały kamień, który odpowiednio wykorzystany służy wyższemu rozwojowi duchowemu ludzi wiedzy.


zoizytZOIZYT - tłumi nadmierne oczekiwania i uspokaja. Pomaga w wyrównaniu energii w dolnych czakrach. Pomaga w oczyszczaniu nastrojów, tak byśmy znowu mogli poruszać się naprzód. W obszarze duchowy, jego działanie jest stosunkowo małe, dlatego powinno się go nosić jeszcze z cytrynem lub akwamarynem.. W małych kryształowych różdżkach zoizyt można mieszać z kryształem górskim, by w wyrównany sposób pobudzać ciało, duszę i ducha. Należy jednak pamiętać, że mieszanki kamieni szlachetnych w większych zbiorach powodują jedynie chaos. Wszystkie kamienie chcą działać same, a nie w mieszanych połączeniach, które nigdy nie występują w naturze. Ma to swoje powody, że natura pozwala tym szlachetnym kryształom rosnąć osobno. Obserwujmy więc naturę. Pokaże nam ona wszystko, czego potrzebujemy do swojego rozwoju.

 

 

Copyright © by Irena Mielimąka, Polskie Centrum Odnowy Energetycznej - Piramidy Horusa® Śląsk 2006-2022
ul. Nrutowicza 45, 44-283 Rydułtowy 
tel. +48 601 463 290 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  http://piramidyhorusa.slask.pl/

Modele energetycznych piramid Horusa® są chronione patentem nr M 9302848.2 Niemieckiego Biura Patentowego z dnia 14.4.1993 pod nazwą „podwójne piramidy”. Wszelkie prawa autorskie© oraz znak towarowy przynależą do D. Harald ALKE. Znak towarowy jest zastrzeżony. Wykonywanie kopii jest Zabronione! Materiały publikowane w naszym portalu internetowym, takie jak: teksty, fotografie, szkice, malowidła, muzyka inne są chronione międzynarodowymi prawami autorskimi jak również nasze wszystkie książki, płyty CD i inne publikacje. Wszystkie nasze produkty, wyroby artystyczne, malowidła, instrumenty magiczne, ich szkice i projekty są chronione patentami, są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wykorzystanie oraz publikacja, w całości lub we fragmentach w radio, TV, kopiowanie nośników elektronicznych, przetwarzanie w sieciach i systemach komputerowych, jak również tłumaczenie na inne języki jest zabronione. Wszelkie sposoby wykorzystania wymienionych materiałów są możliwe po uzyskaniu pisemnej zgody lub kontraktu. Wszelkie publikacje internetowe przeznaczone są do prywatnego użytku odwiedzających bez możliwości dalszego ich publikowania lub innych sposobach wykorzystania. Wszelkie naruszenia będą ścigane sądownie.

Piramidy Horusa - Polskie Centrum Odnowy Energetycznej

 

 

 

© 2008 JUŻ WSZYSCY NAS KUPUJĄ! - Irena Mielimąka prezentuje oryginalne PIRAMIDY HORUSA® z Instytutu Kyborg® - STRONA INFORMACYJNA - | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de