Piramidy Horusa - wydanie poprawioneWydawnictwo: LOKA
Liczba stron : 140
Format: 145 x 206
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Die Wirkung Energiepyramiden von Horus
Rok wydania: Maj, 2008
Wydanie: I
ISBN: 978-83-61255-00-0

cena: 29,90 zł

…Z pełną świadomością pojmiemy, czym jest natchnienie i kto jest jego źródłem. Gdy zrozumiemy rządzące tym prawa, gdy otworzymy się na nowe światy, nauczymy się wreszcie rozróżniać, jakie natchnienie jest łaską od Boga, a jakie nie. Nasze największe problemy powstały prawdopodobnie również w wyniku pewnej inspiracji, połączonej z egoizmem, megalomanią i panicznym strachem przed własną, niepewną przyszłością. Jeśli chcemy mądrze i kreatywnie wykorzystywać natchnienie duchowe, musimy rozwijać i oczyszczać swoją duszę. Dopiero gdy osiągniemy odpowiednią dojrzałość moralną, intuicyjne działanie zacznie być opłacalne i konstruktywne. Nie powinniśmy mieszać nowych, wspaniałych pomysłów z prymitywnym egoizmem i zwierzęcym strachem. …

… Gdy ludzie natrafiają na trudności, nasi duchowi opiekunowie zawsze starają się w pewnym zakresie pomóc, wskazać możliwe rozwiązania. Egipski bóg Horus jest Świetlną Istotą, która od wieków kieruje losami ludzkości. Piramidy energetyczne są jego propozycją dla nas - abyśmy naprawili trudną sytuację naszego środowiska,- do której sami doprowadziliśmy. Piramidy powstały dzięki Jego pomocy. Dostarczają strumienia kosmicznej energii, która wzmacnia i stabilizuje naszą siłę życiową, duchową siłę, dzięki której możemy pozytywnie realizować swoje plany. …

…Piramidy energetyczne dają możliwość wykorzystania kosmicznej energii. Jeszcze przed 200 laty idea elektryczności zostałaby uznana za absurd. Ludzie prześladowani byli przez inkwizycję lub uznawani przez kolegów - „naukowców" - za wariatów z tego tylko powodu, że mieli przyszłościowe pomysły. Myślę tu o Galileuszu, Hahnemann'ie, Semmelweisie, Marconim.
Galileusz musiał otwarcie przyznać, że jego odkrycia naukowe są błędne, zaś nauka Kościoła słuszna, inaczej zostałby spalony na stosie.
Hahnemann'a uznano za wariata, ponieważ w 1776 roku odkrył, że w medycynie ważną rolę odgrywa również energia. Wielu naukowców aż do dziś, po 220 latach, uważa całą homeopatię za bzdurę, mimo że niedawno potwierdzono jej skuteczność w testach z koloniami bakterii. Bo nie można chyba sądzić, że bakterie zostały „przekupione" i symulowały.
Semmelweis stwierdził, że powodem tysięcy śmierci przy porodzie były brudne ręce lekarzy. Mycie rąk nie było wtedy obowiązkiem. Można było rano przeprowadzać sekcję zwłok a popołudniu odbierać poród, zatruwając noworodka brudnymi rękami! Wymagał od kolegów tego, by myli ręce przed wizytą kolejnego pacjenta. Skończyło się to społeczną degradacją i śmiercią w 1865, gdy miał 47 lat.
Marconi wpadł na pomysł, że można by przenosić na odległość niewidzialne fale elektryczne podobnie jak to robiono ze światłem w wojsku rzymskim. Próbował więc zbudować pierwsze radio. Aparat Morse'a został już dawno wynaleziony. Jego drodzy koledzy i paru zawziętych lekarzy uznało, że to objawy choroby psychicznej i zafundowali mu długotrwały pobyt w szpitalu psychiatrycznym (1894). Mroki średniowiecza nie ustąpiły więc znowu tak dawno.
Wiem, że przez piramidy energetyczne odnalazłem drogę do aktywizacji mocy kosmicznych. Przy odpowiednim sposobie konstrukcji i zastosowaniu uwolniona tak energia jest bardzo korzystna dla istot żyjących. Aby móc korzystać z tych sił, musicie się wyzbyć uprzedzeń. Postawa obronna zakłóca prawidłowe postrzeganie. Możecie zawsze odwiedzić Instytut Kyborg i przekonać się o wszystkim sami! …

…Od czasów Cheopsa Horus wybierał celowo pewnych ludzi, napełniał ich natchnieniem i używał jako swoich pośredników. To on poinstruował Imhotepa i pomógł mu zaprojektować i stworzyć jeden z cudów świata - piramidy. Powiedział między innymi, że pole oddziaływania piramidy Cheopsa ma promień 3500 km i zawiera w ten sposób praktycznie cały Bliski Wschód. Ten typ piramid tworzy gigantyczne pole statycznej energii, w którym świadomość człowieka przyjmuje określoną formę. Według jego wypowiedzi nie jest on tym, kogo nazywamy „Bogiem Najwyższym", ale Świetlną Istotą, która się o nas troszczy. Przekazał on z biegiem lat wiele cennych informacji (patrz –„Przesłanie ze światła” - wyd. LOKA). Jestem dziś pewien, że wszystkie nasze inspiracje pochodzą od Istot tego rodzaju. W końcu ich źródłem jest Duch! ...

Spis treści: 

Informacje o autorze ... 6
Przedmowa 2007 ... 7
Przedmowa 1997 ... 9
Wstęp ... 14

 1. Inspiracje ... 18
 2. Zestawienie najważniejszych punktów. Przesłanie Horusa ... 23
 3. Początki: To była trudna droga ... 30
 4. Rozwój piramid energetycznych ... 33
 5. Działanie piramid energetycznych ... 40
 6. Jak korzystać z piramid energetycznych. Dzięki piramidom energetycznym znajdujemy się u progu Nowej Epoki ! ... 43
 7. Prana ... 54
 8. Elektrosmog i zniszczenie środowiska ... 56
 9. Mistyka ... 67
 10. Cytaty przekazów medialnych od Horusa ... 73
  Życie otrzyma nową szansę;
  Ćwiczenie oddechowe Horusa dla nas.
 11. Zastosowanie kamieni szlachetnych;
  Kamienie szlachetne w piramidach ... 95
 12. Oddziaływanie na naturę ... 99
  Korzystanie z piramid energetycznych.
 13. Doświadczenia z piramidami ... 105
 14. Energia z duchowego punktu widzenia ... 113
 15. Badania kirlianowskie ... 114
 16. Biometry i jednostki Bovisa ... 116
 17. Wahania w polu magnetycznym Ziemi. Energia Leylines ... 123
  Technika „irminsulów”
  Odpowiadać na potrzeby Natury.
 18. Pola energetyczne otaczające istoty żywe ... 128
 19. Zjawiska energetyczne można mierzyć ... 130
 20. Piramidy energetyczne i Feng Shui ... 135
 21. Posłowie: 30 lat doświadczenia i pracy duchowej ... 137

Załączniki: wskazówki i zakres odpowiedzialności.

Uwaga: ksiązka do nabycia również  w Polskim Centrum Odnowy Energetycznej - cena 28 zł

http://www.nieznany.pl/Dzialanie-piramid-energetycznych-Horusa-pbi-3967.html 
 

MantryPłyta CD „ Mantras 2” – MUZYKA, SANSKRYT, MANTRY  

cena: 40 zł. 

Idealne uzupełnienie książki  D. Haralda Alke „Trening  Energetyczny”, zawierającej opisy poszczególnych ćwiczeń dla Yogi Kundalini.

Mantry zawarty na tej płycie,  to uzdrawiające dźwięki stosowane w Yoga Kundalini.

Tworzą nową życiową harmonię.

Polecana przez autora płyty, D. Harald Alke z Kyborg Instytut,  „ Mantras 2” służy do uzyskania wewnętrznego spokoju i duchowej  harmonii.
Autor szczególnie zaleca , aby używać tej płyty w połączeniu z ćwiczeniami i nauką, jaką zawarł w swojej książce „Trening Energetyczny”.  W przystępny sposób uczy intonowania  Mantr oraz tego, jak się nimi prawidłowo posługiwać.

Mantry to święte formuły sanskrytu, słowa posiadające olbrzymia moc.

Wpływają w pozytywny  sposób na nasz nastrój. Przynoszą one spokój i ukojenie wszelkich trwożliwych i złych myśli, a do tego same są jedynie milczeniem. Łączą nas na powrót

z pierwotną, Boską Siłą Wszechświata.

Mantry służą przytomności umysłu i aktywują  naszą wewnętrzną siłę.

Rzeczywisty Guru jest stale tylko pośrednikiem boskich nakazów tu na Ziemi.

Tych Mantr używa się, zostawiając włączoną CD  cicho w tle, jako towarzyszące dźwięki  przy ćwiczeniach  systematycznego treningu.

W ten sposób słyszy się powtórzenia Mantr, a jeśli  któraś szczególnie się spodoba, można ją powtarzać przez dłuższy czas, wykorzystując w ten sposób jej specyficzne wibracje uzdrawiającego brzmienia.

Uwaga: płyta do nabycia w Polskim Centrum Odnowy Energetycznej
 

mantry 3Płyta CD „Mantras 3”

cena: 40zł

D. Harald Alke z Kyborg Instytut, poleca ten zbiór mantr do wytyczania nowej odwagi, która odświeża  naszą energię życia! W przystępny sposób uczy intonowania  Mantr oraz tego, jak się nimi prawidłowo posługiwać.
Słuchanie tej płyty w połączeniu z ćwiczeniami i nauką, jaką zawarł w swojej książce „Trening Energetyczny” jest szczególnie korzystne.

Mantry to święte formuły sanskrytu. Słowa posiadające olbrzymia moc. Wpływają w pozytywny  sposób na nasz nastrój. Przynoszą one spokój i ukojenie wszelkich trwożliwych i złych myśli, a do tego same są tylko milczeniem. Łączą nas na powrót z pierwotną, Boską Siłą Wszechświata. Mantry służą przytomności umysłu i aktywują  naszą wewnętrzną siłę.

Rzeczywisty Guru jest stale tylko pośrednikiem boskich nakazów tu na Ziemi.

Tych Mantr używa się, zostawiając włączoną płytę CD  cicho w tle, jako towarzyszące dźwięki  przy ćwiczeniach w systematycznym treningu.

W ten sposób słyszy się powtórzenia Mantr, a jeśli  któraś szczególnie się spodoba, można ją powtarzać przez dłuższy czas, wykorzystując w ten sposób specyficzne wibracje jej uzdrawiającego brzmienia.

Krótkie tłumaczenie  pojedynczo użytych na płycie  Mantr:

Wahe guru wahe guru...” zwracam myśli do boskiego nauczyciela (do Uniwersalnej Świadomości). To Mantra, która skutecznie aktywuje  Siódmą  Czakrę!

Satnam satnam wahe guru ”- Łączę się z boskim nauczycielem! Samopoznanie wspiera Cię i otwiera Ciebie na  Boską Energię.

Hare Gobinde” - to jest imię Najwyższego Boga, jako konstruktora kosmicznego dzieła. Mantra czyni Cię  na powrót czynnym i radosnym!

Ong” - twórcza forma OM. To głos Wszechświata.

Sa ta no ma” - energia istnienia (Sa), twoja postać ją przyjmuje i stajesz się człowiekiem (ta), a gdy umrzesz (no),  narodzisz się powtórnie (ma). To jest odwieczne  krążenie życia.

Ham dam har har” - przyjmuję poznanie i niszczę przeszkody, przebijam się!

Można to jeszcze  zaśpiewać inaczej jako:

Hari hari hari hari ham dam ham dam!” - złudzenie ustępuje, a Twoja Świadomość łączy się z Twoim sercem .

„Dam cham dam cham” - uwalniam się, staję się świadomy!

Hahaha” - przez rytmiczne powtarzanie, śmieję się. Uwalniamy się z wszelkich obciążeń ! Śmieję się wolny! Zrzucam wszystkie stare obciążenia!

Sat nam! Sam” - rozpoznaję Ciebie! Byt rozpoznaje, Wszechświat! Te Mantry doprowadzają  umysł z jego powszechnymi problemami  do równowagi oraz spokoju i w ten sposób rozwijają się twórcze siły naszej duszy. Mantry dopomagają nam tak właśnie dochodzić do pełni zdrowia i harmonii oraz do odzyskania pozytywnej wewnętrznej siły życiowej, zamieniając w sukces każdy nowy odcinek naszego życia.

Uwaga: płyta do nabycia w Polskim Centrum Odnowy Energetycznej
 

MantryPłyta CD „Mantras  des Kundalini Yoga 4”

cena: 40 zł

Pełna spokoju medytacja poranna, z grupą  przyjaciół od Kundalini - Yoga w Ashramie, z towarzyszącym brzmieniem gitary. Płyta jest radosną inspiracją wolności i  pełnego  szczęśliwego życia. Może służyć pomocą w medytacjach indywidualnych i grupowych.

Uwaga: płyta do nabycia w Polskim Centrum Odnowy Energetycznej

Jaap Sahib for deep MwditationPłyta CD Jaap Sahib for deep Meditation"

cena: 40 zł

Przesłaniem tej płyty jest  uzyskanie całkowitej harmonii, spokoju wewnętrznego  poprzez uzdrawiającą siłę, zawartych w niej  Świętych  Mantr.

Każdy człowiek podświadomie dąży do wewnętrznej harmonii i radości w życiu, jednak jego własne  myśli nie pozwalają  mu odzyskać spokoju.

„Mantra – meditation” aktywują głęboko ukryte siły naszej  duszy i uwalniają na powrót naszego ducha, z niepotrzebnej męczarni poplątanych myśli.

Przez ponowne aktywowanie świadomości własnego umysłu, dochodzi się do odkrywania własnej  mocy. Gdy tylko przychodzi spokój i mądrość, jesteśmy w stanie z  dnia na dzień  przejść od niepokoju nurtującego nas problemu, do wewnętrznej pewności jego rozwiązania. Twórcze siły naszej duszy rozwijają się nieustannie. Właściwie dobrane Mantry na płycie, goją nasze rany i w  ten sposób bez wysiłku dochodzimy do coraz lepszego zdrowia oraz  harmonijnej pełni.

Na powrót  odzyskujemy wewnętrzną siłę życiową  i z powodzeniem możemy rozpocząć każdy nowy okres w  naszym życiu.

Słowa  Sanskrytu  aktywują bezpośrednio naszą  szóstą  czakrę ( wewnętrzne Trzecie Oko)  oraz dają nam dostęp  do przepięknych boskich  wyżyn  ponad czakrą siódmą.

Mantry  Sanskrytu w części 1 i 2, opowiadają  historię o medytacji na wieczne Boskie Światło i tak przekazują tę  duchową  tradycję z pokolenia do pokolenie. Od pokoleń bowiem przechodzą  one od mistrza do uczniów, którzy  później stają się również  mistrzami  i  przekażą je znowu dalej i dalej. Życie nie kończy się nigdy!

Część 3 "Rhake rhakanahar" ułatwia powrót  i wewnętrzne łączenie się  z Boską Energią. Kiedy człowiek jest  obciążony, odbiera świat  poprzez  materialny niepokój. 

Mantry te pomagają mu się uwolnić  z tych obciążeń i przywrócić utracone siły. 

Posiadamy  bardzo duże sukcesy w duchowym odradzaniu się, przy wykorzystaniu tych Mantr, ludzi uwikłanych i pełnych  duchowych niedyspozycji. Ludzie reagują pozytywnie na przepiękne uzdrawiające wibracje tych  Mantr nawet, jeśli sami nie rozumieją ich słów. Podświadomie zaczynają rozumieć  początek całego  swojego Bytu , który zastaje im wyjawiony  jako wibracja tych Świętych Mantr.

Uwaga: płyta do nabycia w Polskim Centrum Odnowy Energetycznej
 

Przesłanie ze ŚwiatłaWydawnictwo: LOKA
Liczba stron : 315
Format: 145 x 205
Oprawa: miękka
Tytuł oryginału: Botschaften aus dem Light
Rok wydania: 2007
Wydanie: I
ISBN: 978-83-916665-7-9

cena: 36 zł

 

05.01.2006, 9:10
»Ramada! Horus, tu jest moje przesłanie channelingowe do polskiego tłumaczenia:
Cieszymy się, że nasze przesłanie zostanie przetłumaczone także na język polski. Naród polski, który przez długi czas był gnębiony, ma wielki potencjał duchowy. Siły narodu powinny zostać wykorzystane. Dzięki naukom, które znajdują się w tej książce, możecie przenieść Waszą świadomość na wyższy poziom.

Szanujcie 4 Nowe Przykazania i Uniwersalne Przykazanie. Z pomocą piramid energetycznych, które przekazałem Haraldowi, będziecie się cieszyli coraz większym powodzeniem. Moc piramid jest ogromna. Może jednak zostać właściwie wykorzystana dopiero wtedy, gdy będziecie rozumieć i szanować zasady etyki.

Nikt nie może na dłuższą metę żyć na koszt innych. Każdy musi w końcu wziąć odpowiedzialność za wszystko, co sam spowodował. Decydujcie sami!

Jest nieskończenie wiele energii, która może Wam posłużyć do realizacji Waszych planów. Dlaczego miałoby się korzystać z ograniczonej energii, którą inni dla siebie ukształtowali? Rozwój każdej istoty opiera się na umiejętnym wykorzystaniu kosmicznej energii, a nie na ograniczeniu społeczeństwa i jego członków.

Kto nie wierzy w to, co tutaj wyjaśniam, niech żyje nadal tak, jak do tej pory. Zawsze macie taką możliwość i nikt Wam jej nie odbierze!
Lecz jeśli w to jednak wierzysz, otwierają się przed Tobą całkiem nowe horyzonty. Energia kosmiczna zacznie płynąć i realizować Twoje marzenia. Wtedy naprawdę wszystko jest możliwe! Tak właśnie rodzą się cudy. Skorzystajcie z oferty oświeconego człowieka i służcie sobie samym tak dobrze, jak umiecie!

Czego chcesz więcej? Oto moje przesłanie: służ sobie samemu jak umiesz najlepiej! Uważaj przy tym na innych, żyjących wokół Ciebie. To wszystko. W ten sposób może się udać wszystko, co przedsięwziąłeś. Kto myśli, że może innych oszukać i ich nie szanuje, robi sobie samemu szkodę. To nie działa w ten sposób! Rozróżniajcie to. Ci, którzy się sami rozwijają, dbając o siebie i o swoje środowisko, żyją pełnią życia. Bierzcie świadomie udział w tej kosmicznej grze, która nazywa się ›ziemskim życiem‹. Kto dobrze zagra, otrzyma później w zaświatach najlepsze szanse dla nowych, interesujących etapów osobistego rozwoju. Życie się nie kończy. Ono zmienia tylko formę.

Grajcie więc grę, która teraz trwa, tak dobrze, jak umiecie, i przede wszystkim z wielką radością w sercu! Wszystko inne ułoży się samo. Światła na drodze życzy Wam Horus, istota świetlna, która Was kocha. Bóg wszechmogący będzie z Wami, gdy zachowacie wszystkie reguły, a Jego obecność będzie widoczna w Waszych czynach!
Sat Nam. Horus«

 

05.01.2006, 9:25

»Horus: Naród polski nie powinien wynajmować swych najlepszych mężczyzn obcym mocarstwom. Są inne metody, by zarabiać pieniądze i walczyć z bezrobociem. Włóżcie potencjał Waszych mężczyzn w rozsądne projekty badawcze zamiast w wojenne środki innych potęg. Uważajcie, by nie dać się wciągnąć w wojenne intrygi innych. To mogłoby zagrozić całemu Waszemu narodowi. Takie profity są bardzo krótkowzroczne.

 

 

 

Horus

Przedmowa do I-go polskiego wydania 2006

 

Pracujemy dla na rzecz przyszłości ludzkości!

Jestem człowiekiem skierowanym na duchowość, urodzonym w roku 1946, który poświęcił całe swoje życie badaniu i rozwijaniu wiedzy duchowej. W latach 1976-1990 byłem uczniem najsłynniejszego w XX. wieku mistrza jogi Kundalini i Tantry, Yogi Bhajana. W latach 1981-1990 byłem także uczniem u Roshi Tetsuo Nagaya, japońskiego mistrza Zen z Tokio. W latach 1980-1986 współpracowałem z Phillipem Deer, indiańskim szamanem. W roku 1982 doznałem mojego pierwszego oświecenia, który to stan pojawiał się potem z dużą intensywnością w latach 1984 do 1992.

Horus

Podstawa moich działań jest wyrażona w 4 Nowych Przykazaniach, które otrzymałem w roku 1990 oraz w Uniwersalnym Przykazaniu, otrzymanym w 1991 roku. Spełniam te reguły i polecam każdemu człowiekowi, by się nad nimi zastanowił. Jeśli chcemy przyczynić się do poprawy warunków życia ludzi, powinny one być podstawą dla tego, co robimy!

HorusDedykuję tę książkę wszystkim duchowym ludziom Nowej Ery biorącym udział w nowej organizacji naszej Ziemi. 
W tej książce znajdą Państwo:

 • Artykuły na temat nowej duchowości,

 • Na co trzeba zwrócić uwagę przy kontaktach z zaświatami i jak trzeba się do tego przygotować,

 • Rozmowy z Bogami, istotami świetlnymi, duchami i dewami, z formami życia z zaświatów, z duchami zmarłych i ofiarami wojen,

 • Rozmowy z Bogiem Wszechmogącym i Nowe Cztery Przykazania,

 • Akceptacja i zrozumienie dla innych form życia i innych religii,

 • Znaczenie piramid energetycznych.

Wskazówki dla duchowego, świadomego życia, jak powinno się urządzić i prowadzić życie w harmonii z Bogiem i etyką, by żyć szczęśliwie, zdrowo i z powodzeniem!

Przesłanie dla narodu polskiego:

"Dobro serca niech będzie miarą życia na Ziemi. 
Oto radosna nowina: urządźcie się dobrze na Ziemi i cieszcie się Waszym tutejszym pobytem!"

Horus

http://dobreksiazki.pl/b9941-przeslanie-ze-swiatla.htm

Data dodania produktu - kwiecień 2007

 

 

leksykon zdrowiaWydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2007
Oprawa: Miękka
Format: 14.4x20.5cm
Ilość stron: 296
ISBN: 9788373772625
Tytuł oryginału: Esoterisch-Psychologisches Gesundheitslexikon
Tłumacz: Salwecka Joanna

 

cena: 40 zł

D. Harald Alke to autor niezwykły, jak i niezwykła jest jego praca. To codzienna praktyka i doświadczenia z ludźmi, którzy szukają wyzdrowienia. Autor doradza, by skupiać się na zdrowiu, sposobach poszukiwania wyleczenia, a nie jak to się dzieje częściej niestety na szukaniu chorób. Książka opisuje kilkadziesiąt sposobów odzyskania zdrowia w różnych dolegliwościach: od migreny, przeziębienia i bezsenności, poprzez katar sienny i wzdęcia do depresji czy choroby Alzheimera. Każda kolejna strona tej książki przekonuje Czytelnika do holistycznego (całościowego) spojrzenia na człowieka. Oznacza to, że gdy spotyka nas jakakolwiek dolegliwość spójrzmy na siebie inaczej niż zwykle, zadajmy sobie pytania: Czego pragnę w życiu najbardziej? Czy jestem szczęśliwa(y)? Czy umiem i mogę zaakceptować to, co dzieje się wokół mnie? Czasem (a nawet bardzo często) samo szukanie odpowiedzi okazuje się rozwiązaniem. I takich właśnie rozwiązań jest w tej książce bardzo wiele. Zatem, jeśli chcesz być zawsze zdrów - zajrzyj do Leksykonu zdrowia.

Spis treści:

Przedmowa 13 
Mowa mojego ciała 23 
Podział ciała 31 
Zegar organów 35 
Organy i objawy część ogólna 37 
Wrzody i trądzik 37 
Agresja 38 
AIDS 40 
Alergie 42 
Starość 44 
Choroba Alzheimera 45 
Anemia 47 
Angina 48 
Strach 49 
Arterioskleroza 52 
Ramiona 53 
Artretyzm 56 
Problemy z oddychaniem i astma 57 
Oczy 60 Problemy oczu 66 
Gruczoł ślinowy brzucha 77 
Upośledzenie 78 
Nogi 79 
Choroby przygotowujące i wegetatywna dystonia 81 
Opętanie 82 
Moczenie nocne 84 
Tkanka łączna 86 
Pęcherz 87 
Wzdęcia 88 
Ślepa kiszka 88 
Krew – ciśnienie krwi 90 
Bronchit 93 
Cholesterol 94 
Choroby jelit 95 
Depresje 97 
Egzema 99 
Zapalenia i oparzenia 101 
Epilepsja 102 
Wymioty 105 
Przeziębienia 105 
Wyczerpanie 107 
Gorączka 107 
Zbieranie się płynów 108 
Stopy 109 
Żółć 109 
Żółtaczka 110 
Twarz 111 
Artretyzm 114 
Grypa 115 
Włosy 117 
Gardło 119 
Hemoroidy 119 
Ręce 120 
Paznokcie 124 
Skóra 125 
Serce 127 
Katar sienny 129 
Stawy biodrowe 130 
Kaszel 131 
Histerie 132 
Infekcje 133 
Reakcje instynktowne 136 
Swędzenie 138 
Paraliż dziecięcy 138 
Kolana 139 
Problemy z kośćmi 140 
Bóle głowy 140 
Żylaki 144 
Skurcze 145 
Rak 146 
Bóle krzyża 149 
Paraliże i omdlenia 151 
Wątroba 152 
Przepuklina pachwinowa i przepuklina pępkowa 153 
Płuca 154 
Choroby żołądka 155 
Zapalenie migdałków 156 
Migreny 157 
Problemy z jamą ustną 158 
Zmęczenie 159 
Skleroza 160 
Problemy z karkiem 161 
Problemy z nerwami 162 
Neurozy 163 
Problemy z nerkami 164 
Omdlenia 166 Uszy 166 
Psychoza i psychiatria 168 
Krzywica 170 
Regresja 171 
Choroba lokomocyjna 172 
Reumatyzm 173 
Bóle pleców 174 
Tarczyca 175 
Bezsenność 175 
Apopleksja 177 
Bóle 178 
Ramiona 178 
Choroba morska 179 
Choroby zatok 180 
Jąkanie się 181 
Stres 182 
Nałóg 183 
Grasica 185 
Śmierć 188 
Sny 189 
Trigeminus neuralgia 191 
Nadwaga 191 
Mdłości 193 
Wypadki i złamania 194 
Problemy z trawieniem 194 
Zaparcia 195 
Wirusy 196 
Obłęd 199 
Kręgosłup 202 
Zęby 202 
Dziąsła 205 
Dwunastnica 207 
Extasy 215 
Zapłodnienie 216 
Płodność 218 
Ciąża 219 
Przerywanie ciąży 220 
Antykoncepcja – regulacja 221 
Niepłodność 223 
Antykoncepcja 225 
Sterylizacja 228 
Narodziny i odradzanie się 229 
Poronienia 232 
Przedwczesne porody 234 
Cesarskie cięcie 234 
Kobiece piersi 235 
Problemy z menstruacją 237 
Impotencja 239 
Menopauza 242 
Prostata 242 
Skurcze 244 
Upławy 245 
Choroby płciowe 247 
Nadżerka 247 
Odżywianie 248 
Występowanie witamin 254 
Witamina C 265 
Kuracja oczyszczająca witaminą C 267 
Witamina E 268 
Witaminy: Wyniki badań medycznych 273 
Ekskurs: Mleko 280 
Witaminowa kuracja oczyszczająca 281 
Posłowie 285 
Wasza osobista ankieta 289 
 

Fragment: 
Organy i objawy - część ogólna Zespół seksualność i rozmnażanie streściłem w podsumowaniu tego leksykonu i zawarłem więcej informacji, by nie rozdzielać pojedynczych opisów według alfabetu. Weźcie pod uwagę także społeczne związki człowiek, jego zdrowie i społeczeństwo, tantra. Wrzody i trądzik Wrzody, trądzik i inne podobne dolegliwości, wydostające się poprzez zanieczyszczone materiały przez skórę, ukazują, że nie możecie znieść samych siebie lub otoczenia albo odżywiacie się w ten sposób, że wasze ciało musi wydalać przez skórę szkodliwe substancje. Być może zanieczyszczacie się wewnętrznie, w duchowym znaczeniu, jakimiś złymi myślami i uczuciami, a ten brud musi zostać gdzieś z ciała usunięty. Jeśli odczuwacie zapach swojego kału lub moczu jako szczególnie nieprzyjemny, jest to znak, że naprawdę powinniście się tym zmartwić i musicie zacząć się zdrowo odżywiać, jeść wegetariańskie potrawy, pić więcej wody (sok owocowy jest dobrym środkiem odżywczym) oraz powinniście zażywać dużo więcej witaminy C, dopóki te stany nie ustąpią. Witamina C stosowana w najwyższych dawkach – od 1 łyżeczki dziennie przez tydzień, rozpuszczona, jest dobrym sposobem, by usunąć wewnętrzne zanieczyszczenia, które występują we wszystkich możliwych miejscach na ciele i wciąż się pojawiają. Wysypki mogą również wystąpić w czasie przestawiania się, np. podczas odstawiania dziecka od matczynego mleka na inne pokarmy, jak i w okresie dojrzewania lub menopauzy, przy dużo większych zmianach hormonalnych. Osoby biorące przez dłuższy czas narkotyki lub lekarstwa, muszą liczyć się z tym, że resztki tych substancji będą odkładały się w tkance tłuszczowej i pod skórą. Tkanka tłuszczowa jest mniej aktywna i służy ciału także jako śmietnik szkodliwych substancji. Zróbcie teraz kurację oczyszczającą, np. w połączeniu z sauną, zażywajcie więcej witamin lub więcej trenujcie, może wtedy dojść do wydalenia szkodliwych substancji przez skórę. Agresja Przy agresji mięśnie są tak napięte, że każdy chce zaatakować, wtedy dochodzi do akcji. Trawienie uspokaja się. W takiej sytuacji nie można trawić. Energia jest potrzebna przy ataku. Trawienie włącza się znowu, jeśli atakujący może pożreć swojego wroga (obrazowo mówiąc). Są to studia z psychologii zachowawczej. Ten naładowany agresją człowiek utrzymuje się wraz ze wszystkimi fizycznymi substancjami w takiej gotowości aż do momentu, gdy dosięgnie swojego przeciwnika. Jeśli nie może on odreagować, wtedy ta wewnętrzna, czekająca w gotowości energia zwraca się przeciwko niemu. Jeśli człowiek z powodu swojej socjalnej lub zawodowej sytuacji jest wciąż pod naciskiem, jest niezadowolony (a więc bez wewnętrznej radości), jego agresja może stać się trwałym stanem. To prowadzi do nadciśnienia krwi, dolegliwości żołądka i problemów z trawieniem. Wszyscy roślinożercy znają agresję jako środek do samoobrony, jest ona również aktywna w czasie rozmnażania: Kto jest najsilniejszym bykiem?. Ludzka agresja jest porównywana z agresją mięsożerców. Ponieważ cywilizowany człowiek nie może, jak drapieżnik, uśmiercić swojego przeciwnika ani go pożreć, sięga po środki zastępcze: dużo jedzenia, alkohol, nikotyna, narkotyki i seks. Innymi możliwościami, by odbudować napięcie, są np.: sporty walki. Przy ich uprawianiu z instruktorem pozytywne działanie upada i wznosi się. Jeśli mistrz przekazuje także filozoficzne aspekty walki, wtedy to wychowanie jest wartościowe. Jeśli on tego nie potrafi lub nie może, takie agresywne przedstawienie może prowadzić do dalszych problemów związanych z agresją. W sportach grupowych można nauczyć się współpracy z grupą, zamiast przeciwko niej. Sport grupowy może mieć korzystny wpływ na zachowanie socjalne. Do tego zalecane są przede wszystkim: piłka ręczna, piłka siatkowa i inne rodzaje sportów, które uwzględniają udział wielu osób. Piłka nożna, rugby wywołują wysoki, agresywny potencjał i nie wpływają pozytywnie na charakter pojedynczych jednostek. Jeśli z agresji budzi się wrogość, pozytywne nastawienie będzie pobudzane i podrażniane. Ta sytuacja przywołuje nam stale przed oczy nowoczesne filmy: człowiek znajduje się w trudnej sytuacji, wybucha, staje się brutalny, mści się itd. Jeśli nie można agresji przeżyć w naturalny sposób, dojdzie oczywiście do walki albo ucieczki. Człowiek może odreagować np. na polowaniu, a swoje sukcesy wyolbrzymiać. Tego rodzaju łatwe sukcesy nie istnieją dla nas. Podwyższenie płacy o 3% nie budzi w nas burzy zachwytu, a codzienne siedzenie przy komputerze nuży, gdyż ciało nie wykonuje żadnego wysiłku. Sympatia jest zablokowana, ponieważ agresja i inne uczucia nie mogą zostać zużyte, co prowadzi do różnorodnych chorób. Obszerny test w USA ukazał wynik, że brak lub nadmiar wapnia, magnezu, miedzi i cynku są w bezpośrednim połączeniu z reakcjami mózgu i prowadzą do agresji. Te metaliczne śladowe elementy są zawarte np.: w smogu każdego dużego miasta. Wszystkie samochody wytwarzają te szkodliwe substancje. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że w każdym wielkim mieście panuje nastrój agresji, od którego prawie nikt nie może się odizolować. Ludzie na obszarach wiejskich żyją spokojniej.

http://dobreksiazki.pl/b9525-leksykon-zdrowia.htm

Data dodania produktu:  marzec 2007.

 

Leczenie czkr i en kundaliniISBN 83-7377-243-x
Wydanie I
Białystok 2006
Format B5, 224 strony

cena: 38 zł

Autor od 25 lat zajmuje się treningiem energetycznym. Książka jest opisem jego wieloletniej praktyki i doświadczeń. Bardzo trafnie opisuje to, co może i przytrafia się nam w życiu, wiele doradza i warto z tych porad skorzystać. Autor w bardzo prosty sposób przekazuje sposoby na osiąganie zdrowia, podaje recepty będące efektem wielu lat pracy, przemyśleń i badań. Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest całościowe spojrzenie na człowieka, na energetykę całego ciała. I wiele w tej książce jest o energetyce ciała, o aurze, zaskoczyć może jak wiele informacji możemy uzyskać z własnego ciała. 

Spis treści: 
Przedmowa .... 9 
Rozdział 1. Energie ciała ludzkiego: różne wibracje aury  .... 15 
Rozdział 2. Różne poziomy energetyczne naszej egzystencji .... 21 
Rozdział 3. Poziomy świadomości ? kosmiczna hierarchia 27 
Rozdział 4. Kim jesteśmy i czego możemy się nauczyć od naszego ciała .....  33 
Rozdział 5. Podstawowe problemy zachodniej medycyny ...... 35 
Rozdział 6. Na drodze do świadomego życia .... 47 
Rozdział 7. Kwestia religii ...... 53 
Rozdział 8. Atmosfera pomieszczenia, biżuteria, energia przedmiotów i voodoo ..... 63 
Rozdział 9. Pola elektromagnetyczne, promieniowanie i akustyka ..... 75 
Rozdział 10. Księga Życia ..... 95 
Rozdział 11. Kontrolowanie myśli ..... 98 
Rozdział 12. Channeling: porady ze świata duchowego ...... 111 
Rozdział 13. Moc decyzji ..... 125 
Rozdział 14. Leczenie czakramów i diagnozowanie odruchu mięśniowego .... 131 
Rozdział 15. Czakramy i gruczoły ..... 156 
Rozdział 16. Korzyści z treningu energetycznego (joga Kundalini) ..... 181 
Rozdział 17. Nowe ćwiczenia treningu energetycznego ...... 199 
Rozdział 18. Tajemnica ośmiostopniowego poznania ..... 221 
 

Fragment: 
Kim jesteśmy i czego możemy się nauczyć od naszego ciała? 

Nie jestem pewien, kim jesteś, ani też kim ja jestem, ale jestem pewien tego, że czysta świadomość może przyjąć każdą formę, której zapragnie. Tego jestem naprawdę pewien. Tak więc mogę być wszystkim, podobnie zresztą jak ty. Jak więc mielibyśmy wiedzieć, kim jesteśmy, ponad to, że jesteśmy wszystkim? Jesteśmy więc także bogiem, który przemawia przez nas, patrzy naszymi oczyma, wącha naszym nosem, smakuje naszymi ustami i czuje rękoma, doświadczając w ten sposób świata, którego inaczej nie mógłby doświadczyć. Bowiem, skoro mogę być wszystkim, czym innym miałbym więc być, jak nie Bogiem, z którego się wywodzę. 
Tylko z takim nastawieniem dusza zaczyna drżeć i żyć, wypełniona uczuciami, życzeniami i potrzebami, i tylko w ten sposób może ona odczuwać i doświadczać różnych aspektów życia. Tak więc nastawienie takie jest instrumentem zrozumienia, poznawania. Dlatego właśnie poznanie potrzebuje tego, czego należy zaniechać, właśnie owego nastawienia. Kiedy już przezwyciężymy to nastawienie i ponownie spokojnie spoczniemy w wiecznym bycie, będziemy się jedynie śmiać. A Bóg będzie śmiał się z nami. To on nas stworzył. 
Po tym, jak też w trakcie nauki i w ramach zachodniej, uniwersyteckiej wiedzy, coraz więcej pytań pozostawało bez odpowiedzi, zacząłem ich szukać u innych autorytetów. Już wkrótce Kundalini joga, jako najstarsza nauka o naturze człowieka, dostarczyła mi wielu nowych doświadczeń. Stopniowo czerpałem z niej coraz więcej wglądów. W oparciu o starą indyjską wiedzę znalazłem nowe cele w życiu i zacząłem żyć w nowy sposób. Od tego czasu żyję już całkowicie w tym nurcie. Odnoszę sukcesy i jestem zadowolony z mojego życia. 
Od dwudziestu pięciu lat doradzam ludziom i w oparciu o moją wiedzę pomagam im rozwiązać ich problemy. Moim pragnieniem było, aby te pozytywne doświadczenia przekazać dalej. Postawiono mi wiele pytań. Na wiele z nich mogłem udzielić odpowiedzi. Jednocześnie okazało się, że wiele chorób, a przede wszystkim niewłaściwy stosunek człowieka do swojego własnego ciała, ma swoje źródło w niewiedzy. Pytanie, czy potrafimy właściwie ocenić choroby i zaburzenia, odgrywa istotną rolę w tym, czy będziemy zdrowi, czy też nie. 
Choroby są koniecznymi zmianami. Gdy przeminą, znajdujemy się już na nowym poziomie świadomości. Starając się nie dopuścić do takich sensownych zmian, ponieważ przy każdej chorobie jesteśmy pełni strachu, że coś złego może się nam przydarzyć, hamujemy pozytywny rozwój. 

Ćwiczenie wyrównujące energię: 
W przypadku bólów głowy czy napięć w głowie lub w dolnym obszarze kręgosłupa prawdopodobnie zablokowany został kanał energetyczny na wysokości pasa, gdzie energia z czakramów 1. i 2. powinna unosić się do czakramu 3. Powyżej znajduje się kanał energetyczny w karku, przez który chce wznosić się lub opadać energia z czakramu 5. do czakramów 6. i 7. Pacjent leży płasko na ziemi z wyprostowanymi lub podciągniętymi nogami. Lewą, przyjmującą rękę trzymamy nad miejscem, w którym jest zbyt dużo energii, i które boli, a prawą, dającą rękę trzymamy tam, gdzie energii jest zbyt mało. Nadmiar energii płynie przez nasze dłonie, ręce i ramiona, a więc przez nasze dodatkowe czakramy w przednich narządach ruchu. Może się jednak zdarzyć, że sami przez jakiś czas odczuwać będziemy napięcie. Jeżeli przepływ energii z głowy do podbrzusza nie jest dostateczny, pozwalamy płynąć energii aż do stóp. Przy napięciach w głowie stopy często są zimne. Po ich ociepleniu energia unosi się z nich ponownie ku górze. 

Księga Życia 
Słyszeliście już kiedyś o Akaszy (Indie) czy o Księdze Życia (chrześcijaństwo) albo wiecznych wodach (Germanie)? Wszystkie wrażenia, do których zdolne są nasze ciała, dusze i umysły są nieustannie zapisywane. Ten wszechświat ma sens. Tybetańczycy mówią, że zostaliśmy stworzeni po to, aby zbadać wszystkie formy życia i nadać wszystkim rzeczom nazwy. Wszystkie te nazwy są nazwami Boga, ponieważ Bóg wszystko stworzył i mieszka we wszystkim, również w przedmiotach. Poprzez piąty czakram jesteśmy połączeni z Akaszą. 
W ten sposób nasze informacje i doświadczenia przekazywane są do ?kosmicznej pamięci?, a my mamy również możliwość czerpać informacje z Akaszy. Dotykając więc jakiegoś przedmiotu, możemy na odpowiednim poziomie świadomości, aktywując nasz czakram w gardle, poznać jego pochodzenie. 
Zależnie od stopnia naszej uwagi, wybieramy obrazy, myśli i uczucia, które przenikają naszą świadomość. Napiętnowane są one kosmiczną energią. Kosmiczna energia płynie bezustannie i jest wciąż obecna! 
Te zjawiska, które zwracają naszą uwagę i które sobie uświadamiamy, pojawiają się następnie jako zdarzenia w naszym życiu. Częściowo dzieje się to świadomie, część tych wyborów nie jest jednak świadoma, a to dlatego, że kroczymy przez życie nie dość uważnie. Ponadto, takie duchowe plany przyjmujemy w chwilach medytacji lub w naszych snach, co zresztą czasem sobie uświadamiamy. 
Jeśli w codziennym życiu przydarzy nam się przeżycie déjá vu, a więc uczucie, że właśnie wydarza się coś, co już przeżyliśmy lub widzieliśmy, to chodzi tu właśnie o takie przechwycone wcześniej momenty. Czasami rozpoznajemy aspekty naszego życia, które zaplanowaliśmy wcześniej w nieświadomy sposób. 
Od tej chwili postanawiam decydować o tym, na co zwracam uwagę! 
W ten sposób sam decyduję o tym, co będzie przyczyną! 
To ja decyduję o tym, czy zwracam na coś uwagę, ja decyduję o tym, na co zwracam uwagę i jak zamierzam to traktować (dobre, złe, ważne, nieważne). To ja decyduję o tym, co zasiewam. Zasiać można co się chce, jednak zebrać można tylko to, co się zasiało. 
Mądrość nauk jogi: W jakiż sposób kwiat lotosu mógłby radować serca ludzi, gdyby najpierw jego nasienie nie znalazło się w śmierdzącym, bagnistym gruncie i karmione światłem nie dążyło ku powierzchni? 
Tak właśnie jest w życiu. Bagnisty grunt to nasza karma. Nasiona lotosu są twarde jak skała i mogą przetrwać nawet tysiąc lat, zanim trafią na odpowiednie warunki i zakiełkują. Podobnie jest z naszą duszą. Tysiące lat może ona cierpieć ponowne odrodzenia i być uwikłana w przeróżne powiązania, aż wreszcie trafia na odrodzenie i wiedzę, pozwalającą jej rozwinąć się w pełni w wolności światła! 

http://dobreksiazki.pl/b9210-leczenie-czakramow-i-energia-kundalini.htm

 

now wy2ISBN 83-7377-240-5
Wydanie I
Białystok 2006
Format A5, 248 stron

cena: 30 zł
 

Nowa, zaskakująca książka autora Treningu energetycznego. Kolejna praca autora, którego przemyślenia, codzienne życie mogą stanowić przykład do naśladowania. Wewnętrzny spokój i harmonia, przyjazne nastawienie do ludzi, chęć pomocy i umiejętność życzliwego wsparcia w każdej sytuacji - to tylko część cech z bogatej osobowości autora. 
D. Harald Alke zadziwia po raz kolejny bogatą praktyką i doświadczeniem. Z bardzo wielu jego porad należałoby korzystać każdego dnia. Wiele zdań można by wypisać w formie motto na każdy dzień: Jeśli masz coś do zrobienia, zrób to - jeśli chcesz dowiedzieć się naprawdę ciekawych i ważnych rzeczy przeczytaj tę książkę. 
Znajdziesz w niej opisy różnorodnych terapii do samodzielnego korzystania oraz te, które można zastosować wobec innych potrzebujących osób. Uważna lektura pozwoli wyłowić tę właściwą, czy będzie to homeopatia, czy aromaterapia, czy regresja czy tez inne techniki terapeutyczne. Wybór jest ogromny - od prostych afirmacji do głębokiej psychoanalizy i to wszystko w jednym leksykonie... A więc: ulecz sam siebie! I bądź zdrów! 

Spis treści: 
Wstęp .... 9 
Uzdrów sam siebie! ..... 15 
Podstawowe przemyślenia do strategii sukcesu i do zawodowego doradztwa życiowego ....  23 
Samorozpoznanie ... 33 
Kontrola myśli .... 47 
Techniki sugestii ..... 63 
Regresing i teoria reinkarnacji ..... 71 
Psychoterapia .... 97 
Koncept podstawowy analizy transakcji .... 117 
Scjentolog, psychiatra i psychoanalityk .... 147 
Masaże plazmowe .... 155 
Homeopatia .... 179 
Esencje kwiatowe .... 191 
Aromaterapia ... 201 
Narkotyki .... 217 
Proste naturalne środki lecznicze .... 233 
Bibliografia .... 243 

Fragment: 
Techniki sugestii 
Sugestia 

Na początku chciałbym wyjaśnić korzyści stosowania różnych technik sugestii. Sugestia odgrywa bardzo dużą rolę podczas skłonności do choroby i w leczeniu wszystkich jej rodzajów. Gdy skoncentrujemy nasze myśli na jednej rzeczy, wtedy możemy to określić jako sugestia. Gdy powtarzamy stale określone stany podczas rozmowy z innymi ludźmi, wtedy wypowiedzi nabierają sugestywnego charakteru. Podczas gdy rodzice stale zagadują swoje dzieci lub małżonka w określony sposób, ich metody nabierają charakteru sugestywnego wpływu. Stąd wynika, że ludzie wciąż wzajemnie wpływają na siebie. 
Sugestia jest niczym innym niż tym, co sami sobie wmówimy lub innej osobie, aż w końcu ta osoba myśli, że to rzeczywistość. Jeśli tysiąc razy słyszał, że jest bałaganiarzem i temu nie zaprzeczał, w końcu takim się stanie. Jeśli zachwycona matka wmówi swojemu synowi, że jest on największy, później jako dorosły mężczyzna wmawia on sobie, że tak jest. Być może zostanie wielkim szefem firmy lub politykiem, a być może jego twierdzenia spełzną na niczym, a on zachoruje, ponieważ wszyscy inni ludzie uświadamiali mu, że w rzeczywistości nie jest największy. 
Sugestie mogą zatem w pozytywnym lub negatywnym sensie zostać wpojone. Całe wojsko jest zbiorem sugestii. Każda sekta jest zrzeszeniem sugestii. Wspólne modlitwy są zrzeszeniem sugestii. Ale wspólne medytacje nie są w żadnym wypadku sugestią, ponieważ ludzie po prostu starają się wspólnie wyłączyć się, wsłuchać się we wnętrze i z wnętrza otrzymać najwyższe samopobudzenie dla swojego dalszego rozwoju! 
Ludzie zamykają się, by wspólnie urzeczywistniać własne cele, zwalczać swoje strachy lub by pokonać choroby. Celem tego rodzaju aktywności grupowej jest wzajemne dodawanie odwagi, żeby osiągnąć te cele, które się postawiło, np. w klubie anonimowych alkoholików albo grupie neonazistowskiej, ze strachu przed obcokrajowcami. 
Możecie sami sobie sporządzić analizę waszej sytuacji. Przeanalizujcie okoliczności waszej choroby. Być może dzięki temu rozpoznacie, że choroba została wam wmówiona już jako dzieciom (Jesteś zawsze taki słaby i wrażliwy!). Negatywne podszepty waszych rodziców lub innych osób mających na was wpływ możecie przeprogramować, po wielu latach, poprzez pasujące pozytywne sformułowania (afirmacje). Uświadomcie sobie, że przeciwstawiacie stare złe sugestie nowym, dobrym, jak dwa walczące ze sobą byki. A silniejszy z tych dwóch zwycięży na pewno. 
A więc sukces zależy od tego, z jaką wytrwałością i energią budujecie nowy, pozytywny świat. Ta nowa, pozytywnie zainwestowana energia musi być silniejsza niż stare, negatywne podszepty. 

Dwaj Eremici 

Na samotnej górze żyli dwaj eremici, których Bóg obdarzył łaską i kochał. Obaj posiadali tylko miskę, która była ich jedyną własnością. 
Jednego dnia ujawnił się zły duch starszemu z eremitów. Poszedł on wtedy do młodszego i powiedział: Od dawna żyjemy razem, nadszedł czas, by się rozdzielić, pozwól podzielić naszą własność. Wtedy posmutniał młody eremita i powiedział: Zasmucasz mnie bracie, że chcesz mnie opuścić, ale jeśli musisz iść, tak więc powinno być. Wziął tę miskę i oddaje ją mówiąc: Nie możemy jej podzielić bracie, ona jest twoja. Wtedy odparł starszy: Nie wezmę niczego. Nie chcę niczego, co nie jest moją własnością. To musi zostać podzielone. 
Młodszy powiedział: Gdy ta miska zostanie potłuczona, komu będzie ona jeszcze przydatna. Lecz starszy powiedział: Chcę sprawiedliwości, a moją własność nie pozostawię ślepemu przypadkowi. Miska musi zostać podzielona. Wtedy młody nie mógł już dłużej dyskutować i powiedział: Jeśli jest to twoja wola, pobijmy miskę, wtedy starszy zrobił się czerwony z gniewu i krzyczał: Przeklęty tchórz, nie chcesz się kłócić! (historia Khalila Gibrana) 

Czego uczymy się z tej historii? Gdy jeden chce się kłócić, drugi nie może nic zrobić. Gibran ukazuje, że ten starszy stał się zły tylko dlatego, ponieważ opanował go zły duch. Nazywa się to ?posiadanie? lub opętanie. To częściej dotyczy starych i samotnych niż ludzi młodych, jednakże może się zdarzyć każdemu, dlatego nie wolno pozwolić się wciągnąć.

http://dobreksiazki.pl/b9221-leksykon-terapii-naturalnych.htm 

 

 

Copyright © by Irena Mielimąka, Polskie Centrum Odnowy Energetycznej - Piramidy Horusa® Śląsk 2006-2022
ul. Nrutowicza 45, 44-283 Rydułtowy 
tel. +48 601 463 290 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  http://piramidyhorusa.slask.pl/

Modele energetycznych piramid Horusa® są chronione patentem nr M 9302848.2 Niemieckiego Biura Patentowego z dnia 14.4.1993 pod nazwą „podwójne piramidy”. Wszelkie prawa autorskie© oraz znak towarowy przynależą do D. Harald ALKE. Znak towarowy jest zastrzeżony. Wykonywanie kopii jest Zabronione! Materiały publikowane w naszym portalu internetowym, takie jak: teksty, fotografie, szkice, malowidła, muzyka inne są chronione międzynarodowymi prawami autorskimi jak również nasze wszystkie książki, płyty CD i inne publikacje. Wszystkie nasze produkty, wyroby artystyczne, malowidła, instrumenty magiczne, ich szkice i projekty są chronione patentami, są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wykorzystanie oraz publikacja, w całości lub we fragmentach w radio, TV, kopiowanie nośników elektronicznych, przetwarzanie w sieciach i systemach komputerowych, jak również tłumaczenie na inne języki jest zabronione. Wszelkie sposoby wykorzystania wymienionych materiałów są możliwe po uzyskaniu pisemnej zgody lub kontraktu. Wszelkie publikacje internetowe przeznaczone są do prywatnego użytku odwiedzających bez możliwości dalszego ich publikowania lub innych sposobach wykorzystania. Wszelkie naruszenia będą ścigane sądownie.

Piramidy Horusa - Polskie Centrum Odnowy Energetycznej

 

 

 

© 2008 JUŻ WSZYSCY NAS KUPUJĄ! - Irena Mielimąka prezentuje oryginalne PIRAMIDY HORUSA® z Instytutu Kyborg® - STRONA INFORMACYJNA - | Joomla 1.5 Templates by vonfio.de